varenummer | MMSM11278 |
---|---|
ramme | Sofaen er opbygget lag for lag med en høj kvalitet polyether kold skumfyldning. Den ekstra Bonell-suspension forhindrer deformation, der normalt opstår på sædet. Denne type ophæng sikrer også tætningen af dette møbel. Den robuste ramme er lavet af et robust, sprængsikkert bøgræ. |
bredde | 300 cm - med multifunktionskonsol 341 cm |
længde | 192 cm |
højde | 90 cm |
siddehøjde | 48 cm |
sædedybde | 60 cm |
målskitse | se billedgalleri |
farver | Mange farveindstillinger - se fanebladet "Materiale og farver" |
Materiale | Hugo Tekstureret stof, Mineva Mikrofiber, Sun Velvet Velvet Stof - se fanebladet "Materiale og farver" |
Form | L Form Sofa |
valgfri | Valgfri USB i armlæn, Drikkekøler med USB og induktion mobiltelefon opladningsstation |
leveringstiden | 8-10 uger (til curbside - valgfri lejlighedsservice via videresendelsesbureau) |
LED-belysning med farveændring
Der er også LED-belysning til din drømmesofa. Vælg nemt farve, intensitet eller andre forskellige funktioner med berøringshjulets fjernbetjening.
Multifunktionskonsol
Valgfrit kan du bestille en multifunktionel konsol med en forlængelig stikkontakt, 2 USB-porte og en skuffe.
USB-forbindelse med LED-læselampe
Du ved det, du sidder komfortabelt i sofaen, og mobiltelefonens batteri er tomt. En valgfri USB-forbindelse kan bestilles, så du ikke længere behøver at rejse dig.
Denne ekstraordinære hjørnesofa i stof vil fascinere dig. Armlænene i Calabria L Form sofa er buede og tilpasser sig perfekt til det overordnede udseende. Forskøn din stue nu med denne fantastiske designer hjørnesofa inklusive LED-belysning.
Funktioner i multifunktionskonsollen:
Den multifunktionelle konsol med udtrækkelig stikkontakt, 2 USB-porte og en skuffe kan valgfrit bestilles med din drømmesofa. Du har mulighed for at bruge 3 stik og 2 USB-porte. Du behøver ikke længere stå op for at oplade din mobiltelefon eller forsyne forskellige strømforsyninger med strøm. Konsolens mål er: bredde: 41cm x højde: front 37cm / bag 60cm x dybde: 118cm
inkl. Dekorative hynder Sofabord fås som ekstraudstyr Multifunktionel konsol fås som ekstraudstyr | 1x Sofa Calabria L Form
ingen søvnfunktion tilgængelig |
Lavet i EU / Højkvalitets spiral lommefjedre / Slidstærkt betræk |
SYNTETISK LÆDER SOFT LIFE PREMIUM: Vores Soft Life Premium syntetisk læder har et fint læderkorn og et blødt tekstilunderlag.Læderet er UV-resistent og bruges af mange kendte møbelproducenter på grund af dets høje kvalitet og holdbarhed.Den er specielt hudvenlig, svedbestandig, vandafvisende og slidstærk (overflade 100% polyurethan, stof 100% bomuld). FARVET HUGO STRUKTUR STOF: Dette specielle stof skiller sig ud på grund af det elegante udseende og en høj modstandsdygtig over for slid.Stoffet er ikke kun meget behageligt, men også let at rengøre.På grund af dets ekstraordinære styrke anvendes dette stof til de fleste af vores store sofaer.Modstanden mod slitage er over 30000 cyklusser.(lavet af 100% polyester) FARVET MINEVA STOF: For at imødekomme vores kunders overordnede behov introducerer vi dette innovative produkt med nem ren teknologi - Mineva kollektionen.Dette stof skiller sig ud takket være de højeste tekniske standarder.Tekstilens struktur tillader hurtig og nem fjernelse af pletter som kaffe eller te.Tør dem af med en fugtig klud, uden rengøringsmiddel.Modstanden mod slitage er 75000 cyklusser (som er den højeste modstand for stoffer), men det føles meget blødt og behageligt.Fabric Mineva har et Eco-Tex certifikat, og det er læder som tekstur vil også ophidse læder fans.(58% polyester, 21% polyamid, 21% acetat) FARVET SUN VELVET STOF: Dette Premium Silke stof er lavet af spunden garn. Det kommer i en stor vifte af klare farver og har en høj glans som får ethvert møbel til at se fantastisk ud.Det er et stærkt og holdbart stof men har en behagelig glat overflade. Det er let og rengøre og dets farver vil holde for evigt. Hvis du leder efter et stof der kan få din stue til at blive mere lys er dette stoffet du har brug for. 100%PES |
48cm |
60cm |
7-12 Uger |
Vælg mellem 2 højkvalitets tekstiler!
Struktur tekstil Hugo:
Dette specielle stof skiller sig ud på grund af det elegante udseende og en høj modstandsdygtighed over for slid.Stoffet er ikke kun meget behageligt, men også let at rengøre.Det har en typisk fin struktur på overfladen og kommer i flere farvevariationer.På grund af den ekstraordinære styrke anvendes dette stof til de fleste sofaer, der sælges på markedet.Modstanden mod slitage er over 30.000 cyklusser.Tekstilet er lavet af 100% polyester og derfor meget blødt og hyggeligt.Husk at lysere farver som hvid eller beige ser fantastisk ud på hvert produkt, men kræver lidt mere omhu end mørkere farver.
Tekstil Mineva:
For at imødekomme vores kunders overordnede behov introducerede vi dette innovative produkt med nem ren teknologi - Mineva kollektionen.Dette stof skiller sig ud takket være de højeste tekniske standarder.Tekstilens struktur tillader hurtig og nem fjernelse af pletter som kaffe eller te.Tør dem af med en fugtig klud, uden rengøringsmiddel.Modstanden mod slitage er 75.000 cyklusser (som er den højeste modstand for stoffer), men det føles meget blødt og behageligt.Fabric Mineva har et Eco-Tex certifikat, og det er læder som tekstur vil også ophidses læder fans.Der er også en stor mængde farver til rådighed for at gøre sofaen tilpasset til dit boligareal.
Tekstil Sun Velvet:
Dette eksklusive silkelignende stof er lavet af spunden garn. Det kommer i et udvalg af klare farver og dets høje skinnende udseende gør at ethvert møbel ser fantastisk ud. Det er et stærkt og holdbart stof men det har en blød og glat følelse. Det er lækkert, let at rengøre og dets farver holder for evigt. Hvis du leder efter noget specielt til gøre et rum mere lyst er dette stoffet du har brug for 100% PES
Farvet Premium syntetisk læder (PU):
I denne Variation af vores kollektion fremstiller vi din sofa helt ud af syntetisk læder. Vores Soft Life Premium Syntetisk Læder har en meget glat, men resistent overflade og et blødt tekstilunderlag. Materialet er UV-resistent og bruges af mange kendte møbelfabrikanter på grund af dets høj kvalitet og holdbarhed. Den er specielt hudvenlig, svedbestandig, vandafvisende, rivningsbestandig og også et helt vegansk produkt (overflade 100% polyurethan, stof 100% bomuld).
Vær opmærksom på:
Vi tilbyder specialfremstillede sofaer samt præ-konfigurerede standard sofaer, som vi har på lager. Læs venligst den nøjagtige produktbeskrivelse. Hvis du ikke kan vælge farve eller materiale på et hvilket som helst vist produkt på vores hjemmeside, er det højst sandsynligt et forudkonfigureret lagerprodukt, og den er kun tilgængelig som vist. Hvis du vil individualisere din sofa, skal du bare skifte kategori og finde den samme sofa i en anden kategori (læder eller stof) og begynde at vælge dine yndlingsmuligheder. Hvis du ikke kan finde det, du leder efter, ring venligst til os for yderligere support. Vi hjælper gerne . De viste farver, detaljer og mål kan variere lidt fra det oprindelige produkt. Anvendte farver kan variere som følge af, men ikke begrænset til, forskelle i vores produkters overfladestruktur, valg af materiale, belysning, dine individuelle computer- eller skærmindstillinger, naturlige variationer og stoffarvepartier, anvendelsesmåden og typen af smart telefon eller tablet, du bruger. Derfor kan varen du modtager muligvis ikke være et nøjagtigt match til det, du ser på din computerskærm. SofaDreams er ikke ansvarlig for farvevariationer eller målinger, der er en smule afvigende (1.5cm eller mindre).
Vi kan tilbyde gratis prøver på din yndlings tekstil eller læder kontakt os venligst --> info@sofa-dreams.dk